10 Tipů na dárky, které ještě stihnete vyrobit

kategorie: Tipy | 0

Vánoce za dveřmi a pořád Vám pár dárků chybí? Sepsala jsem pro Vás 10 tipů na drobné dárky, které ještě stihnete vyrobit.

1) Obal na hrneček

Nevím do jaké míry je to praktické (je ovšem pravda, že při pití horké kávy nebo čaje se bude hrneček lépe držet), ale je to pěkné. A je to milé. Záleží na Vás, kolik máte času a jakou máte oblíbenou techniku, každopádně takový obal můžete uplést i uháčkovat, udělat nějaký jednoduchý vzor a nebo se pustit do složitějšího. Všechno vypadá výborně. A nezapomeňte na nějaký pěkný knoflík, které to celé dozdobí.

Návod na tyhle háčkované najdete na http://www.sewingbarefoot.blogspot.cz/2013/01/mug-cozies.html

2) Jednoduchá háčkovaná taška

Vždycky se hodí. Stačí menší rozměr, žádné složité vzory, přeci jen už je 2. prosince 🙂 Jestli Vám zbude ale trochu času, můžete jí vypodšívkovat, bude to vypadat mnohem lépe.

zdroj: http://www.flickr.com/photos/jtrevors/3383388247/in/faves-attic24/

3) Háčkovaná královská koruna

K tomu myslím není potřeba nic dalšího dodávat. Kdo by nechtěl být v dětství králem nebo královnou? Návod najdete na stránkách Garnstudia zde.

4) Háčkovaný obal na telefon / tablet / notebook/ …

… doplňte podle potřeby. Jako alternativu můžete i nějaký úplést. Není potřeba složitě bádat nad vzorem, vystačíte si i s krátkým sloupkem. Pokud ještě neumíte háčkovat do kruhu, stačí když uděláte obdélník, který na stranách sešijete. Navíc tímhle dárkem můžete udělat radost i pánům.

5) Nákrčník

Protože těch není nikdy dost. Jsou pěkné a praktické zároveň. A pozor – opět vhodné i pro muže.

6) Pletená šála

Protože někdo na ty nákrčníky není 🙂 Vybrat si můžete libovolný vzor, barvu, materiál. Jen u toho materiálu pamatujte na blížící se Vánoce. Čím hrubší vlna, tím dříve hotovo.

Tahle je z příze DROPS Eskimo a návod na ní najdete zde. Pokud si na takový vzor netroufáte, udělejte jí jednoduchým vroubkovaným vzorem, viz můj příspěvek.

7) Pletené návleky do bot 

V zahraničí celkem hit, počítám, že to brzy bude i u nás. Je to pletený kratší návlek, který vykukuje z bot. Maličkost, která potěší kamarádku, maminku (a nebo Vás 🙂 ). Tento návlek je možné i háčkovat, ale pletené jsou lepší, víc totiž pruží. Pokud budete hledat inspiraci, zadejte si do vyhledávače boot cuffs.

8) čepice na konvičku, ať nevychladne čaj

Pokud nevíte, jaké rozměry má konvice obdarovaného, přibalte pod stromeček rovnou i tu konvičku. Postup není složitý, dá se to vlastně jako čepice, jen s otvory pro ucho a hubičku (nebo jak se tomu nalévátku říká).

9) Nezapomeňte na své chlupaté čtyřnohé kamarády!

Variant je samozřejmě mnohem víc, záleží na Vás, do jakého vzoru máte chuť se pustit.

Návod najdete zde.

10) Neplete se, neháčkuje a potěší každého milovníka čokolády 

Zanechte komentář