Žlutý zaplétaný

kategorie: Moje tvorba | 0

Synovi jsem naposledy upletla svetr loni a byl to takový teplejší kousek, více se dočtete tady. Letos jsem si naplánovala něco tenčího, protože tenčí svetr se hodí po celý rok. O materiálu jsem měla jasno – vybrala jsem si středně hrubou merino vlnu od firmy DROPS – Merino Extra fine.

S Hugem už jsme jen ladili barvu a vzor. V podstatě si o tom rozhoduje sám, přeci jen to bude nosit on. Chtěl něco copánkovitého a žlutého. Žádný problém, jak je ctěné přání.

Začala jsem plést na konci června. Optimisticky jsem si to dokončení plánovala tak na září… … a na konci listopadu byl svetr hotov.

Musím to trochu svést na to vyplétání, protože se mi nedařilo udržet přehled a pokaždé, když jsem k tomu znovu zasedla, musela jsem hledat a pátrat, na kterém místě vzoru jsem skončila. Také to je vzor, na který se musím opravdu soustředit a ne vždy byla vhodná příležitost, abych se tomu věnovala. Jsem ale za něj ráda, vypadá to moc dobře a myslím, že Hugovi sluší.

Teď trochu technických dat.

Materiál: DROPS Merino Extra fine, odstín č. 30 zlatá

Spotřeba na vel. 134 – 460 gramů. Dělala jsem ale delší rukávy a delší tělo, ať mu to alespoň ještě příští rok vydrží. Ty děti totiž strašně rychle rostou!

Jehlice: vel. 4,5, rukávy jsem pletla na ponožkových.

Svetr jsem pletla podle návodu DROPS č. 26-10 a jen jsem si ho upravila pro svoje potřeby. Udělala jsem jinak patenty a vzor svetr. Celý je pletený hladce v kruhových řadách a na předním dílu je vyplétaný copánkový vzor. Ten jsem našla v knížce Pletení vzory od A do Z.

Koupelnový detail:

Letecký pohled:

A tím skončila jedna pletací kapitola, je čas pustit se do další. Tentokrát to bude Eskimo. Aby ne, zima se kvapem blíží!

 

Příjemné adventní dny,

Pavlína

Zanechte komentář