Alpaka párty

kategorie: Novinky | 0

Od 15. října až do konce roku si můžeme všichni užít krásnou a jemnou alpaku se slevou 25%.

Sleva se vztahuje na příze DROPS, které mají ve složení alpaku. V nabídce Kukuruku najdete následující příze:

Lima

Příze je tvořená vlnou a alpakou, středně silná. Vhodná na svetry, vesty, čepice, rukavice…na co si jen vzpomenete 🙂

Dcera z ní má už delší dobu svetr, nosí ho na jaře, na podzim a hodí se i na dovolenou pod stan, když jsou chladné večery. Skoro až celoroční nošení. A vlna vypadá pořád dobře, takže spíš řeším, jak jí prodloužit rukávy, aby ho mohla nosit i příští rok.

 

Nepal

Příze DROPS Nepal má stejné složení jako Lima, jen je hrubší. Používá se s háčkem nebo jehlicemi č. 5. Oceníte ji tam, kde chcete trochu hrubší pleteninu. Já ji vyzkoušela nedávno, na teplý zimní svetr pro syna a jsem moc spokojená. Výborně se s touto vlnou pletlo a bonusem navíc bylo, že to rychle přibývalo.

 

Andes

Silná zimní příze, opět směs vlny a alpaky. Zkoušela jsem jí na teplejší cardigan. Sice větší spotřeba (cca 700g), ale moc příjemně se nosil. Jen mi neseděl střih, takže si ho aktuálně přeplétám. Ale určitě Vám mohu tuto vlnu doporučit. Jen pozor, za čas se začla žmolkovat na spodní straně rukávů (ale nic hrozného, žmolky se dají bez problému odstranit rukou).

Dá se také skvěle použít i na silnější nákrčníky a šály, spotřeba na nákrčník je cca 200g, tzn. 2 klubíčka).

Alpaca Boucle

Kudrnatá vlna s alpakou. Smyčky dobře vyniknou při pletení na větších jehlicích. Zatím jediná z vln, kterou jsem osobně nestačila vyzkoušet, ale od zákaznic na ní mám dobré reference. Sama bych ji asi použila na nějaký pléd nebo jednoduchou vestičku, svetr. A ani nemusíte řešit složitý vzor. Často se používá i ve spojení s jinou přízí.

 

Baby Alpaca Silk

Jemná příze s alpakou a hedvábím. Vlákno je tenčí, přesto se s ní pracuje dobře (vlastně se všemi přízemi DROPS se skvele dělá). Příjemně překvapí, jak je hebká, lehká a hřejivá.

Vlny a příze, které jsou vyrobené z alpaky jsou příjemné na omak, ale i přesto mohou někoho trochu škrábat. Hlavně při použití na čepice nebo modely okolo krku – myslím tím nejen šály a nákrčníky, ale třeba i u roláku. Je to tedy spíš výjimečné, ale raději na to upozorňuji.

I tak ale stojí tyto vynikající příze za vyzkoušení, věřím, že vás nezklamou. Pokud hledáte inspiraci na modely a nebo už konkrétní návody, podívejte se na stránky Garnstudia, kde najdete návody z přízí DROPS zdarma.

Odkaz na stránky je zde.

Upozornění – sleva 25% se počítá z prodejní ceny, kterou doporučuje DROPS.

Zanechte komentář