Minecraft II.

kategorie: Zápisník | 0

Jak jsem se již zmiňovala před časem v tomto příspěvku, Minecraft je u nás hit. A vypadá to, že si ho nějakou dobu (dobrovolně) budu připomínat každý den.

To bylo tak. V nějakém tvořivém záchvatu jsem se rozhodla, že konečně zkusím ušít patchworkovou deku, kterou jsem měla dloooouho v plánu. Naštěstí jsem tenkrát chodila do kroužku šití a dostala tam prostor, abych si svůj sen splnila. Jen bylo trochu blbé, že jsem doma měla samé holčičí barvy a motivy, ideální na deku pro Esterku, ale pro Huga jsem nebyla schopná to nějak poskládat. Samozřejmě, mohla bych něco koupit, ale to by mi zase neubyly zásoby, kterých jsem se chtěla alespoň trochu zbavit.

A pak jsem někde na internetu narazila na tuhle deku. Dokonalá, a navíc by se hodila k čepici a figurce. Bylo to jasné, deku uháčkuju. A přiznám se, že se mi i po tom patchworku docela ulevilo, šití mi až tak moc nejde :).

Zdroj: Pinterest

Uplynul nějaký čas, já jsem si to mezitím už naplánovala, všechno prokoumala, vybrala materiál. A pak jsem jsi říkala, že Hugovu ukážu i další deky, jestli chce opravdu tuhle nebo raději něco jiného.

Tip pro vás – stačí zadat do vyhledávace minecraft blanket a hned je z čeho vybírat. 

A tak se stalo, že si Hugo samozřejmě vybral úplně něco jiného. Meč je meč, navíc tenhle je prý nějaký diamantový či co.

Minecraft deka

Zdroj: Pinterest

Ok, není problém, ono je to vlastně jedno, že tahle deka je šitá (zase ten patchwork), prostě ty čtverečky uháčkuju. Spíš jaký zvolit materiál? Ideální by bylo, kdybych mohla zase spotřebovat nějaké zásoby. K projektu jsem se postavila až nebývale zodpovědně. To znamená, že jsem výjimečně udělala to, co vám neustále doporučuju a připomínám, že se to dělat má. Uháčkovala jsem si zkušební vzorečky! Z přízí různého materiálu, různé tloušťky. Následně udělala rozpočet, kolik klubíček které barvy. No strávila jsem tím spoustu času, ale vyplatilo se to. Původně jsem to totiž chtěla dělat z Karismy.

Pěkná vlněná deka, co bude hřát … akorát se ukázalo, že když se z ní háčkuje, přeci jen je víc kousavá, než při pletení. Vysvětluju si to tím, že při tom háčkování je to víc utažené a chloupky víc trčí ven. Nakonec jsme Karismu zamítli, že by to nebylo tak příjemné na přikrývání.

Teď trochu přeskočím, protože jsem toho pak vyzkoušela opravdu hodně, a nakonec se vítězem stala příze DROPS Paris. Splňuje můj požadavek, aby to byl přírodní materiál (akryl jsem nechtěla), splňuje Hugův požadavek, aby to nekousalo. Navíc, jako bonus, je hrubší a bude to rychle přibývat (a zase větší spotřeba, to je zase mínus 🙁 )

Na internetu jsem si našla tenhle rozkres, podle kterého uháčkuju meč …

Minecraft diagram meč

Zdroj: http://friendship-bracelets.net/alpha_pattern.php?id=36809

… zbytek vyplním střídáním barev „jak to vyjde“. Celkem bych měla mít plochu 19×19 čtverců + nějaké kraje. Což je šílených 361 čtverečků minimálně. Uff. Při téhle představě jsem se orosila, ale nedá se nic dělat, couvnout už nemůžu (navíc jestli se to povede, bude to pecka).

Ještě doplním foto plánovaného materiálu, je to docela hromada.

Ale jak vidíte, cíl je o něco málo blíž. Už zbývá jen 351 čtverečků.

Držte mi palce, budu vás informovat. A zatím se mějte krásně!

 

Pavlína

Zanechte komentář