Milujeme Minecraft

kategorie: Moje tvorba | 0

Možná vás potkal stejný osud. V naší rodině dozrál čas a dětem jsme koupili počítačovou hru Minecraft. Ani jsem netušila, že nám tahle událost změní život. Nejvíc to zasáhlo asi našeho staršího syna, který je hrou úplně nadšený. Kromě samotného hraní dokáže o Minecraftu číst knížky, dokáže o tom vypravět (hodiny!) a nadšeně popisovat, co si tam kde postavil a postaví. Kreslí si plánky, dělá rozpočty materiálu, píše příručky …  zkrátka tím dost žije.

A proto, když jednoho dne přišel s tím, že by si na blížící se narozeniny přál vyrobit figurku Creepera (neboli Plížila), nešlo odolat. Navíc to byla trochu výzva, přeci jen medvídky a další zvířátka háčkuju vždycky v kruhových řadách.

– pro ty, co hru neznají – všechno je tam z kostiček a i Plížil má hranatou hlavu. Vypadá asi takhle nějak

zdroj: http://www.businessinsider.com/what-is-minecraft-2015-6

Pustila jsem se do práce s chutí a odhodláním, abych nakonec došla k závěru, že to bylo asi to nejtěžší, co jsem za celou dobu vyráběla. Pořád se mi nedařilo Creepera nějak seriózně vyhranit. Když už byl hotový, snažila jsem si namluvit, že je to dobré, ale reakce na Facebooku dávaly jasně najevo, že takhle nee, že to chce ještě trochu poladit. Nakonec jsem to nějak vykoumala a doufala, že to bude dobré.

Původní stav vypadal takto:

 

 

A bylo to dobré. Dárek měl velký úspěch (i čepka). Plížil se stal právoplatným členem té bandičky, které trůní Hugovi v posteli a každý večer ho stráží při usínání. Občas s námi jede Plíža (jak mu Hugo kamarádsky říká) i na výlet a my ho máme všichni rádi, i když v té hře až takový klaďas není.

 

 

Jestli jste na tom podobně jako my, tady máte pár odkazů na stránky, kde najít Minecraftí inspiraci a návody.

Návod na Creepra, podle kterého jsem se snažila udělat toho našeho – odkaz

Čepicová inspirace – odkaz

Návod na jednoduchou deku – odkaz

Návod na postavičku Endermana – odkaz

 

 

Mě ještě čeká tahle deka a už se na to těším. Ploché čtverečky totiž umím a doufám, že se nepletu.

 

Mějte se krásně,

 

Pavlína

Zanechte komentář