Horká letní neděle

kategorie: Zápisník | 0

Dneska (stejně tak jako předchozí dny) bylo tropické horko a ani nevím, jestli bylo lépe doma nebo venku, chvílema mi to přišlo hodně nastejno. Doma máme ale větrák, to jsou body navíc 🙂

V příštích dnech se chystám na pár dní do nemocnice a říkala jsem si, že to bude fajn příležitost začít nějaký nový projekt. Něco lehkého, jednoduchého, ale aby to mělo nějaký vzorek, který by mě nutil nad ním přemýšlet. To je osvědčený relax.

Prolistovala jsem několik časopisů tam a zpátky a buď to bylo složité až moc, obávám se, že by se mi do toho taky nemuselo chtít, nebo mi zase chyběl vhodný materiál (případně ta správná barva). Další kousek jsem zamítla, protože bych ho pletla z teplé vlny, což je asi to poslední, co teď v 30 stupňových vedrench potřebuji 🙂

Zkoušela jsem i několik různých vzorků. To se ukázalo jako dobrá volba, protože v reálu to, co se tvářilo nadějně, najednou nevypadalo tak dobře.

Je to samozřejmě i typem příze, protože já se soustředila na Cotton light, která je pletená velice přijemná na omak. Je specifická tím, že není moc kroucená, což se u složitějších vzorků může zadrhávat (nebo mně se to tak děje) a je matná, což taky leckde působí jinak.

Svého favorita už asi mám, ale zatím vám ho neprozradím. Ještě chci provést několik pokusů, jestli je to opravdu ono.

Zanechte komentář