Aktuální témata

Twitter Facebook Youtube E-shop SocialMenu
Doporučené příspěvky
Pleteme svetr - příprava
Tohle je začátek pletacího seriálu na pokračování, ve kterém si spolu vyrobíme svetr. Jak by to mělo asi probíhat? Vybrala jsem návod na dámský svetr a společně si projdeme návod krok po kroku, ukážu vám, co se kdy má dělat, a na konci, pokud to dobře dopadne, bude nějaký parádní svetr. Zní to ..
Návod na háčkovanou květinu
Tenhle postup na háčkovanou květinu je můj oblíbený a moc ráda ho používám. Je to velice jednoché, v podstatě háčkujete v rovných řadách a na konci vše pěkně stočíte. A máte z toho kytku. Návod není můj, našla jsem ho kdysi na internetu, jen takový malý obrázek překreslený rukou. Trochu jsem ..
Jak vyměřit velikost háčkované čepice
Pojďme se spolu podívat na to, jak vlastně změřit a pak hlavně trefit velikost háčkované čepice. Bude se Vám to hodit v případech, kdy sice máte návod, ale potřebujete si udělat jinou velikost, a nebo háčkujete čepici rovnou bez návodu. To je třeba můj častý případ :) Měření Pro velikost čepice ..

Tipy

Tipy na letní háčkované tašky nr. 2
Tipy na letní háčkované tašky nr. 2

Ani se mi nechce věřit, že jsou to už dva roky, kdy jsem na blog dávala tipy ..

Další příspěvky

Blog Kukuruku

Nejnovější příspěvky
Jak rozplést 1 oko na 3 oka a pavoučkový vzor
Poslední dobou se setkávám s dotazy, jak při pletení rozplést jedno oko na tři oka, tak jsem si říkala, že je nejvyšší čas to pěkně sepsat.  Možností je hned několik a já jsem pro vás tentokrát vybrala způsob, který uplatníte i při pletení pavoučkového vzoru (nebo bublinkového :) ) Tento ..
S kapucí
Letošní rok je pro mne ve znamení kombinování různých barev. Kromě toho, že mě baví střídat různé barvy a plést/háčkovat pruhy (medvědi by mohli vyprávět), docela jsem si ujela na pletení ze dvou vláken příze. Buď jsou obě jednobarevné, nebo je jedno vlákno samo o sobě melírované.  Baví mě ..
Jak si uháčkovat zarážku ke dveřím
Tenhle výrobek mi ležel už celkem dlouho v hlavě. Asi tak rok. No možná déle. A pořád jsem se nějak nemohla dostat k tomu ho vyrobit.  Pak jsme ale rušili jeden polštářek (on to vlastně nebyl ani polštářek), který byl vyplněný zrnem ječmene a mě napadlo, že by ten ječmen byl úplně ..
Návod na háčkovaný podšálek - květinu
Návod na tento typ podšálku můžete najít na internetu hned v několika verzích a v několika jazycích. Přiznám se, že sama nevím, kde začal jeho příběh, abych mohla uvést odkaz na autora návodu. Každopádně tenhle podšálek se mí líbí natolik, že jsem  jsem mu věnovala i jeden ..
Tipy na letní háčkované tašky nr. 2
Ani se mi nechce věřit, že jsou to už dva roky, kdy jsem na blog dávala tipy na letní háčkované tašky.  A je na čase přidat další várku, ať se máme čím kochat a ať nás má co nadchnout. Jinak stále platí mé rady ohledně výběru materiálu. Vlastně bych to možná letos shrnula do jedné věty - ..
Letní radosti
Haló, jste tam ještě? Vím, dlouho jsem se neozvala, ale mám pro to snad to nejlepší alibi. Pracovala jsem totiž na jednom skvělém projektu. A snad už můžu prozradit, co to bylo. Nevím tedy, co všechno můžu říct, tak zatím opatrně a polehoučku prozradím, že jsem připravovala knížku o ..
Pleteme svetr - 7. díl
A máme tady poslední díl seriálu o pletení, v kterém se pleteme svetr podle návodu z DROPSu. Ještě je potřeba udělat pár věcí, ale brzy už to bude hotové.  První věcí, kterou musíme udělat, je navlhčení a vypnutí jednotlivých dílů. Jak se to celé dělá a jaké jsou možnosti, to jsem už ..
Pleteme svetr - 6. díl
Už se nám to pletení chýlí ke konci! Tentokrát se budu věnovat rukávům a příště už bude finále.  Když jsem ty rukávy pletla, abych si to sama nejdřív ošahala, než o tom budu povídat dál, napadlo mě, že tenhle díl bude pro mnohé možná zbytečný. Protože to, co se u rukávů dělá, už znáte, už ..
Pleteme svetr - 5.díl
V rámci akce "pleteme svetr" jsme se dostali do fáze, kdy se po nás v návodu chce, abychom upletli légy pro přední díly.  Je to trochu nezvyklé, že se to dělá právě teď,  zatím jsem se totiž setkala spíš s tím, že se lemy pro zapínání pletly až na konec. Ale nevadí, uděláme to nyní. ..
Návod na bublinovou jarní čepici
Tenhle vzor a model už je dost profláknutý, ale pořád mi přijde dobrý. Některé věci jsou zkrátka vymyšlené tak dobře, že je není třeba nějak měnit.  A podle tohoto návodu si můžete uháčkovat svojí bublinkovou čepici. Ještě než se pustím do samotného postupu, ráda bych napsala, že těch ..

Copyright © 2017 Blog Kukuruku, všechna práva vyhrazena.