Tipy na letní háčkované tašky nr. 2

kategorie: Tipy | 0

Ani se mi nechce věřit, že jsou to už dva roky, kdy jsem na blog dávala tipy na letní háčkované tašky. 

A je na čase přidat další várku, ať se máme čím kochat a ať nás má co nadchnout.

Jinak stále platí mé rady ohledně výběru materiálu. Vlastně bych to možná letos shrnula do jedné věty – tašku si můžete uháčkovat z čehokoliv, lepší je bavlna, ale fantazii se meze nekladou. Stejné je to s volbou barev. Ve výběru jsou tašky spíš v neutrálních a decentních barvách, ale klidně se odvažte a použijte nějakou výraznou barvu.

Hlavní je, aby se vám taška líbila a dělala vám (nejen) v létě radost. 

Jdeme na to. 

P.S. Pokud je k tašce i návod a našla jsem ho, uvádím na něj i odkaz 😉

 

 

 

 

 

Na první kousek jsem narazila kdesi na Facebooku, ale originál stránky jsou zde. Když byste si nechtěli vyrobit podobnou, můžete si jí koupit 😉

 

 

Další kousek, který mne zaujal, je háčkovaný z velkých čtverců, které jsou spojenék sobě. Něco podobného bylo v prvních tipech, ale tentokrát má taška tvar obdélníku. Střapec z kůže to celé jen pěkně dotahuje.

zdroj: http://shop.nordstrom.com

 

Pokud máte rádi barevné tašky, mám pro vás tip na jednoduchou pruhovanou kabelu.

U ní je super, že můžete krásně zužitkovat nějaké zbylé příze. A pozor, na internetu je k ní i návod. Najdete ho na blogu Knitting and some more.

 

Klidně můžete háčkovat z více vláken najednou, také různě barevných. Vznikne tak velice pěkný efekt (tedy mně se to líbí moc).

A věříte, že tahle krasavice se na internetu prodávala za 858? Vážně!  klik

 

Teď něco pro příznivce jednoduchých tvarů a vzorů.

Návod je asi ve Finštině, ale je tam i rozkres a také máme Google překladač, takže je to poměrně nadějné 🙂 Vše najdete zde.

 

A ať jsme trochu in, je potřeba věnovat se trochu Boho stylu, který stále frčí (alesoň doufám). Jestli jste se v něm našli, mám pro vás boho kabelku i s návodem.

A nezkoušel už někdo tyhle barevné kabely? Aktuálně je to trendy a díky DROPSu jsou k dispozici i návody v češtině. Podobných tašek tam je víc, jen je potřeba trochu prohledat stránky.

Pokud vás to zajímá, podívejte se na jejich stránky do kategorie Doplňky.

 

Na závěr můj osobní tip. A bude to taková černá ovce, protože je to taška pletená. Tuhle tašku jsem si vybrala z posledního vydání časopisu Interweave Knits a moc moc bych si jí chtěla udělat. Uvidíme, jestli se mi to povede. Už mám tedy vybrané i barvy. Návod je k zakoupení i na Ravelry.com.

 

Doufám, že vás můj výběr alespoň trochu inspiroval. Můžete mi do komentářů psát i svoje tipy nebo se podělit o své háčkované tašky.

 

Zanechte komentář