Novinky

kategorie: Novinky | 0

3V obchodě máme nové příze a už jsem je stihla i vyzkoušet a moc ráda se vámi podělím o své dojmy.

Vzhledem k tomu, že se brzy stmívá, viditelnost na cestách nic moc, začnu přízí Lumio fine.

Tahle příze se na první pohled zdá úplně stejná jako ostatní. Je hrubší, akrylová … ale pod určitým úhlem můžete vidět to, co z ní dělá něco výjimečného. Je v ní totiž ještě reflexní vlákno, které po dopadu světla zviditelní vše, co z ní vyrobíte.

Zkusila jsem z ní uháčkovat zimní čepici, návod na ni můžete najít zde. Měla jsem trochu obavy, jak se s tím bude pracovat, jestli se nebude vlákno zadrhávat. A nebyl vůbec žádný problém, ani jsem o něm nevěděla.

Rozhodně doporučuji vyzkoušet, klubíčko je sice dražší, ale bohatě Vám vyjde na jednu čepici, nebo na tunel na krk. Pak je cena mírná a získáte díky tomu pocit, že budete v šeru a tmě trochu víc viděni.

Další novinkou pro letošní zimu je příze Tabby.

Extra jemná a hebká příze, po upletení mi připomíná flees. Uháčkovala jsem z ní čepici, což nešlo až tak dobře, očka v chloupcích nejdou téměř vůbec vidět, ale má to zase výhodu. Nejsou vidět ani případné chyby. Samozřejmě háčkovat se z ní dá, jen to chce trochu trpělivosti. 

U pletení žádný problém není, očka jsou pěkně na jehlici vidět a navíc nemusíte řešit, jaký vzor použijete.

U háčkování musíte už po očkách trochu pátrat.

Výsledkem mého snažení byla zimní čepička. Tato příze vás překvapí i svou hřejivostí a určitě se hodí i pro ty nejmenší.

Čepice jsme museli samozřejmě hned vyzkoušet. Co na tom, že je člověk v pyžamu a uprostřed večeře 🙂

A na čem dalším zrovna pracuju? Podařilo se mi uplést svojí první rukavici, palčákovou. Ještě musím udělat druhou, ale to bude rychlovka. Vlastně jsem ani nečekala, že to půjde tak snadno. A mé nadšení ještě nevyprchalo, brzy se k tématu rukavic ještě vrátím. A možná že ne jen jednou 🙂

Další akce je pletený svetr. Narazila jsem na tento model a během chvilky spadl do kategorie „musím mít“.

Hned druhý den jsem vybrala vlnu a pustila se do toho. Sice jsem vyplétání dělala jen jednou a to se skoro nepočítá, ale nějak jsem si nepřipouštěla, že by se to nepovedlo. Zatím se zdá, že risk vyšel a nositelné to bude. Už ho mám téměř dopletený. Ono se to vlastně plete skoro samo, příze Eskimo je úžasná. Jestli jste ještě nezkusili, doporučuji 🙂

Tady je detail rukávu. Díky silné vlně jsem ho měla za večer nachystaný na připlétání.

Příjemné podzimní dny všem a díky za milé komentáře a zprávy, které od Vás dostávám. Moc si jich cením.

 

Zanechte komentář