Pánský svetr s kapucou

kategorie: Moje tvorba, Pletení | 0

Dneska jsem konečně dokončila svetr, který mám rozpracovaný asi tak od podzimu. Ne, že by samotný svetr byl nějaký pracný, ale dělala jsem do toho plno jiných věcí a už nezbývalo moc času. Původně jsem si optimisticky myslela, že by ho mohl přinést pod stromeček Ježíšek, ale nakonec jsem vděčná, že jsem to stihla do konce této zimní sezóny.

Jinak k svetru. Říkala jsem si, že když pořád obplétám sebe a děti, bylo by fajn udělat i nějaký svetr pro manžela. On má totiž trochu smůlu, protože je vysoký a pletení na něj zkrátka trvá, a zatím jsem mu toho moc nevyrobila. Největším počinem byla loni vesta.

Vyptala jsem si požadavky, který by měl svetr splňovat – mít kapucu a měl by být teplý. A to se myslím nakonec povedlo. Na strákách Dropsu jsem si našla návod na pánský svetr s kapucou a jen trochu upravila přední díl.

 

Někde jsem totiž zahlédla ve svetru fešáka ze seriálu Chirurgové, Patricka Dempseyho, a kromě toho, že jsem se teda pokochala, líbil se mi moc i vzor na tom svetru

 zdroj:Internet

Nakonec jsem nedělala přesně tenhle, ale trochu si to upravila – udělala copánky, ve kterých se dělá najednou dvojí křížení – copánek si rozdělíte na 3 části a ty vzájemně zkřížíte.

Celkově jsem návod neupravovala, ani počet ok. Potřebovala jsem ten svetr uzší, ale právě díky copánkovému vzoru se přední díl stáhnul a sedí to akorát.

Na předním díle jsem ještě vypracovala dvě knoflíkové dírky, aby se dal svetr zapnout až ke krku. Moc se mi líbí vypracovaná kapuce. Oka na ní pokračují přímo ze zadního dílu, není tam žádný zbytečný šev.

 

Co se týče spotřeby – na celý svetr i s kapucou padlo 800g, což je fajn, nějak jsem očekávala, že to bude víc. Jehlice jsem použila 8m a 9mm.

Teď ještě, aby byla nějaká pořádná zima.

Mějte se krásně,

Pavlína

 

 

Zanechte komentář