Zimní svetr z Nepalu

kategorie: Moje tvorba | 0

Název se zdá trochu zavádějící, že? On ten svetr vlastně z Nepálu je, protože tam běhaly lamy, ze kterých se zpracovala vlna na přízi DROPS Nepal. Já pak z ní, tady v Česku, upletla svetr pro syna. Chtěla jsem nějaký pořádně hřejivý. A tak ho mám.

V hlavě jsem si nějakou dobu nosila nápad, že by to chtělo nějaký copánkový vzor. Jenže kde vzít návod? Skutečnost je taková, že na velikost 128 – 134 a vyšší je návodů jako šafránu. Aby byl nějaký z takovéto hrubší příze a ještě měl copánky, to už jsem si vymýšlela moc. Nakonec jsem vybrala vzor na jednoduchý chlapecký svetr, kde seděla tloušťka použité příze, a ty copánky si tam dodělala podle sebe. Pomohl čtverečkovaný papír a trocha počítání. Nejhorší byla asi první řada, kdy jsem trnula, jestli mi ty moje počty opravdu vyjdou. 

Pokud máte už trochu zkušeností a nemůžete najít takový návod, který by se vám líbil, nebojte se improvizovat. 

Začala jsem plést v červenci, protože jsem ho plánovala vzít na naší letní dovolenou, ve stanu by se v noci určitě hodil. Nakonec jsme nejeli a tak na svojí pravou chvíli čekal až doteď, kdy se ochladilo.

S výsledkem jsme oba spokojeni. Moc se mi líbí odstín, líbí se mi, že je příjemný, teplý. A syn ho rád nosí. To je asi ta nejlepší odměna!

Použitá příze – DROPS Nepal, odstín limetkové zelené

Jehlice č. 5

Spotřeba – 438g, tzn. 9 klubek (copánky jsou na spotřebu trochu náročnější)

Zanechte komentář