S kapucí

kategorie: Moje tvorba | 0

Letošní rok je pro mne ve znamení kombinování různých barev. Kromě toho, že mě baví střídat různé barvy a plést/háčkovat pruhy (medvědi by mohli vyprávět), docela jsem si ujela na pletení ze dvou vláken příze. Buď jsou obě jednobarevné, nebo je jedno vlákno samo o sobě melírované.

Baví mě na tom to napětí, kdy jsem skoro v každé řadě příjemně překvapená, jak to pěkně vychází. Určitě vám doporučuji tuhle techniku vyzkoušet. Jako bonus navíc je fakt, že tímhle způsobem můžete pěkně zužitkovat zbytky přízí, které by samy o sobě na celý projekt nestačily.

To je případ i svetru, který jsem upletla pro Esterku. Měla jsem tu nějakou zelenou, odstíny modré, tyrkysovou a shodou okolností to jsou aktuálně Esterčiny oblíbené barvy (růžová už nejede). Nakombinovala jsem to dohromady a s výsledkem jsem spokojená. A hlavně je spokojená i Esterka.

Pokud Vás zajímá, jaký návod jsem použila, tak to bylo celé tak, že jsem vycházela z návodu z DROPSu (odkaz), ale návod jsem si upravila. Udělala jsem jinak ujímání rukávů a nakonec upletla kapucu.

Jako příze jsem použila DROPS Karisma a DROPS Fabel. Tahle kombinace se mi velice dobře osvědčila. Samotná Karisma mi na jednom svetru začala mírně žmolkovat, ale když jsem upletla svetr, kde jsem přidala i Fabel, svetr nežmolkuje skoro vůbec. A to je další plus.

Celková spotřeba je skoro 500g, ale je to hodně tím, že svetr je hutnější. Má to být silnější svetr, který bude fungovat jako takový kabátek. A navíc má i tu kapucu, tam spotřeba hodně skočila nahoru.

No jo, ale kapuce musela být. V době, kdy jsme řešily nový svetr, byl totiž v oblibě Legolas a celá ta parta z Pána Prstenů.

Rukávy i trup jsem upletla schválně o něco delší, ať jí ten kabátek vydrží alespoň do příštího podzimu. Ty děti totiž rostou nějak strašně rychle!

 

Tak a už se může klidně ochladit.

 

Mějte se krásně,

Pavlína

Zanechte komentář