Ravelry – 2. část

kategorie: Tipy | 0

Se stránkou Ravelry jsem vás už seznámila v předchozím příspěvku (přečíst si ho můžete tady) a je čas informace ještě trochu doplnit. Zmínila jsem se o možnostech vyhledávání návodů a o informacích ohledně použitých přízí. Já jseště hodně využívám funkci přidat do oblíbených a zapisováných svých projektů.

U každého návodu, který si zobrazíte, si ho můžete přidat mezi své oblíbence a pak se k němu kdykoliv pohodlně vrátit, aniž byste ho museli složitě hledat. Stačí u návodu kliknout na srdíčko.

 

Zobrazí se vám vyskakovací okno, kde si můžete ještě přidat nějakou svojí poznámku a nebo klíčové slovo, které pak použijete při vyhledávání mezi svými oblíbenými (to pro případ, že byste si oblíbili těch návodů hodně)

Do oblíbených si můžete dávat i vlny a také designéry.

 

Pro každého je důležitá také záložka My notebook. Opět to má mnoho fukncí a kromě jiného tady najdete  pod srdíčkem ty své oblíbené.

Jak vidíte na obrázku výš, možností v „my notebook“ je mnohem víc. Já z časové tísně využívám, teda spíš jsem využívala, ještě funkci Project, kde jsem si zapisovala to, co už jsem dodělala. Projekt se dá zapsat hned na začátku, jako že na něm právě děláte, a postupně ho dokončujete, až ho na závěr označíte jako dodělaný. U každého projektu vybíráte přízi, z které jste to dělali a je to propojené dohromady, takže se pak objeví u té konkrétní příze a být zase inspirací pro ostatní (pokud tedy svolíte, aby byl projekt viditelný veřejně). 

Takhle může vypadat zápis projektu

A to je vše. Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jestli Ravelry využíváte a která funkce vás baví nejvíc.

 

Mějte se krásně,

Pavlína

 

Zanechte komentář