Recyklace Mixitu

kategorie: Moje tvorba | 0

Miluju tyhle projekty, protože:

– jsou jednoduché (a zvládne je i začátečník)

– jsou rychlé (za večer to máte hotové)

– dávají velký prostor pro vlastní kreativitu (můžete se na nich vyřádit)

– jsou šetrné k přírodě (věci, které by se jinak vyhodily, ještě parádně poslouží)

 

Samozřejmě tohle není nějaký objev roku, sama jsem na něco podobného častokrát narazila. Teď jsem měla prostě chuť si to také udělat. O co jde?

Stručně řečeno – vezmete nějaký prázdný válec (v mém případě papírový obal od cereálií) a uháčkujte na něj nový kabátek. Uvidíte, jak to celé ožije.

Sama jsem zvolila obal od Mixit dobrůtek, protože jsem chtěla nějaké ukládací místo pro jehlice a on má ideální výšku a vlastně i šířku. Můžete ale použít jakýkoliv jiný obal a mít třeba stojánek na tužky, nůžky. Něco s víčkem pro schovávání drobností. Můžete si takhle obháčkovat i sklenice anebo plechovky, opravdu záleží jen na Vás.

Já tu recyklaci povýšila ještě o úroveň výš. Kdysi jsem se pustila do háčkovaného koberce z páraných přízí a nějak to nedopadlo, zůstalo mi nepovedené rozháčkované kolo. Nechtělo se mi to párat znovu a na druhou stranu se mi to nechtělo ještě úplně vyhodit.

Tady na fotce je jasně vidět, že se ten koberec fakt nepovedl, celý se vlnil a ták…,  a potřeboval předělat. Jak se nakonec ukázalo – nejlepší cesta byla předělat ho na úplně něco jiného.

A pak přišlo zase takové to osvícení, kdy mě napadlo, že to vlastně můžu přeháčkovat na ten obal. Pojedu pěkně po barvách, nebudu muset nikde nic rozuzlíkovávat, nechám to střídání na náhodě. Vyšlo to parádně. Spotřebovala jsem úplně vše a nic nechybělo, ani nepřebývalo.

Konečně tak mám seriózní odkladiště starých jehlic, které jsem dostala tady v obchodě od zákaznic darem a někdy je půjčuju či dávám darem dál 🙂

O tom všem jsem ještě natočila krátké video, kde jsem se to snažila trochu obšírněji popsat a trochu ukázat, jak na to. Podívat se na něj můžete tady

 

 

Mějte se krásně,

Pavlína

 

Zanechte komentář