4 tipy jak si užít pletení i v horkých letních dnech

kategorie: Tipy | 0

Ve stínu nám teploměr právě ukazuje 30°C a tak mě napadlo, že by bylo fajn napsat něco o tom, že plést se dá i v létě. Někdo si možná ťuká na čelo, že to snad ani nejde, ale já tenhle názor nesdílím. Pletení nebo háčkování si můžete užít, i když je tropické vedro, jen se na to musí jít trochu od lesa. 

Jaké jsou ty správné triky?

1) zvolte lehčí a tenčí materiály

Tenhle bod bych považovala za samozřejmost. Začít v tuhle dobu plést z hrubé vlněné příze, nebude nejlepší nápad. Materiál jako vlna, alpaka vás mají hřát a to je to poslední, co byste v létě asi potřebovali. Akryl či polyakryl moc nedýchá, to se také moc nehodí. Ještě tu máme vlákna rostlinná – bavlnu, bambus nebo hedvábí. Ty jsou na horké letní dny fajn a ruce se nebudou při práci s nimi tolik potit.

2) vyberte si menší projekt

Stačí si představit, jak při teplotách nad 25°C pletete velkou deku, vše vám leží na klíně a pořádně vás to hřeje … …ne ne, tohle si nechte na zimní měsíce. Co si vyzkoušet pletený nebo háčkovaný krajkový šátek? Skvělé jsou i různé menší košíky či prostírání. Ideální jsou i babiččiny čtverce, které sešíváte až úplně na závěr.

Další tipy: letní bavlněná tílka, tašky, bačkůrky, obaly na tablety nebo telefony, hračky, čelenky do vlasů, kloboučky, brože … zkrátka něco menšího. Pletení, to nejsou jen tlusté zimní svetry!

Obal na telefon háčkovaný z bavlněné příze Catania.

3) vezměte si práci ke stolu

Drobnost, která vám může práci o trochu víc zpříjemnit. Pletení nebo háčkování si položíte na desku stolu, nic se vás nedotýká a snížíte tím zahřívání sebe sama.

4) udělejte si pohodičku

Domácí citronáda s mátou a ledem, nakrájené kousky melounu, zmrzlina, to jistě přijde vhod. Ventilátor se také hodí. Anebo nějaké příjemné místo ve stínu.

Snad vám moje tipy přijdou vhod. Pokud rádi pletete a háčkujete, nemusíte se svého koníčku vzdát jen proto, že trochu víc pálí slunce 😉

Krásné léto,

Pavlína

Zanechte komentář