Zimní svetr Nunavut

kategorie: Moje tvorba | 0

Asi to vypadá trochu podivně – psát o zimním svetru během léta, ale fotky mi tu leží už dlouho (stejně jako ten svetr), říkala jsem si, že je konečně čas se s tím vypořádat.

V zimním vydání magazínu Interweave Knit jsem si vyhlídla model, který se jmenuje Nunavut pullover. Původně se mi tedy líbil jiný svetr, ale chtěla jsem plést z vlny Alaska a po vyzkoušení vzorku, to nebylo moc ono. Vzorek z Nunavutu vypadal v kombinaci s Alaskou mnohem lépe.

Celý svetr se pletl od spodu nahoru v kruhových řadách, v místě průramků se připojily upletené rukávy a celý svetr se doplétal k výstřihu, kde se končilo. Tenhle  způsob pletení byl pro mne nový, chvíli jsem bojovala s tím, jak tam ty rukávy přidám, ale nakonec se vše zdařilo a svetr je na světě.

Lemování okolo rukávu a výstřihu vypadá fajn, celý svetr oživilo. V původním návodu nosí svetr s výstřihem staženým níže, já si ho nechávám schválně nahoře, víc se mi to líbí. 

Než jsem se dostala k tomu, abych svetr nafotila, už jsem ho hodněkrát měla na sobě, rukávy jsou tedy už trochu chlupatější, než na začátku 🙂

Detail kolem výstřihu.

Celková spotřeba 490g

Materiál DROPS Alaska 

Jaké jsou zkušenosti s Alaskou po pár měsících nošení? Jsem s ní moc spokojená. Chtěla jsem do obchodu svetr, který bud opravdu hřát a silnější ovčí vlna tohle zajistí. Výborně se s ní pletlo, oka se nabírala pohodlně.

Co se týče údržby, vzhledem k použité 100% vlně není potřeba svetr často prát, stačí nechat vyvětrat, případně přeprat ručně ve vlažné vodě a dát volně schnout.  A občas neprojet odžmolkovačem, ale žmolkování není nijak velké, převáženě se objevuje v exponovaných částech jako místa pod rukávy, což je pochopitelné.

Vlna je mírně kousavá, počítám s oblékáním přes trička a košile, ale s tím jsem počítala.

Pokud tedy uvažujete o nějakém teplém svetru na zimu, který vás opravdu zahřeje, mohu Alasku vřele doporučit.

Zanechte komentář