Nejteplejší svetr, co mám

kategorie: Moje tvorba | 0

Už jsem tou vlnou trochu pošahaná. Když vidím někde nějaký svetr, hned si ho pro sebe v duchu hodnotím. Některé pletené a háčkované věci mně vyloženě nadchnou (viz můj příspěvek na Facebooku o háčkovaném perníkovém domečku). A to samé se stalo při sledování seriálu The Killing (více o něm se dozvíte na stránkách ČSFD ). Sarah Lundová se objevila ve svetru a já si říkala – ten je, ten by se mi taky líbil! 

Po nějaké době jsem uvažovala, jaký teplý svetr si uplést na zimu, ať mám na střídačku. A vzpomněla jsem si na návod z Dropsu. A pak ještě na tu Lundovou.

Seriálový svetr vypadá celý takhle:

Vím, není to stejné, ale mně se to zdálo hoooooodně podobné 🙂 Když přimhouřím obě oči. Navíc pro začátek mi úplně stačilo vyplétat jednu řadu vzorů, při představě celého svetru se lehce rosím i teď 🙂

Protože jsem ještě takhle složité obrazce nevyplétala, rozhodla jsem se usnadnit si práci a ten popis si zjednodušit ještě víc. Použila jsem jen dvě barvy a některé věci úplně vynechala. V původním plánu jsem chtěla tmavě modrou v kombinaci s bílou, ale tu bohužel nemám a nechtěla jsem čekat (no jo, ta pletařská netrpělivost). Bílou jsem tedy nahradila sytou růžovou a nakonec jsem ráda, že ta bílá nebyla. Růžová se mi tam líbí asi víc.

K samotné práci – s přízí Eskimo se pletlo výborně, ostatně jako vždy. Tahle vlna mně nikdy nezklame. A navíc to šlo neskutečně rychle, za večer jsem měla nachystaný rukáv. Tedy do chvíle, než přišlo to velké vyplétání, pak se práce zase značně zpomalila, ale to není žádné překvapení. Musela jsem dávat bedlivý pozor, kde co střídat, ještě nemám ten cvik.

No ale svetr je hotový, už ho vesele (a ráda) nosím, je bezva.

Technické údaje:

Spotřeba celkem cca 800g příze Drops Eskimo (růžová dělá cca 100g). Po nošení vlna trochu žmolkuje, ale nic hrozného.

Návod je ke stažení zdarma zde.

 

Na závěr bych ještě chtěla dodat, ať se nebojíte zkoušet nové věci, jedině tak se můžete něco přiučit a zdokonalit se. A vypárat se to dá vždycky 🙂

 

Zanechte komentář